Creasoup - ingeniously delicious
Tarih: 17 Nisan 2017

Rakamlarla Anadolu Efes...

 
Rakamlarla Anadolu Efes...

Başarılı oyuncumuz Thomas Heurtel, Turkish Airlines Euroleague’de tüm zamanlar içinde en iyi asist ortalamasına sahip oyuncu sıralamasında birinciliğini sürdürdü. Euroleague’de bugüne kadar forma giydiği 141 karşılaşmada toplam 790 asist yapan Fransız oyuncumuz maç başına 5,60 asist ortalaması ile zirvede bulunuyor.

Thomas Heurtel 790 asist ile Euroleague’de tüm zamanlar içinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında ise dokuzuncu sırada bulunuyor.

Heurtel, Real Madrid karşılaşmasında yaptığı altı asist ile birlikte bu sezon Turkish Airlines Euroleague’de 30 karşılaşmada 174 asiste ulaşarak en çok asist yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer aldı. Heurtel, maç başına 5,80 asist ortalaması ile 30. hafta sonunda tüm oyuncular arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Ayrıca Heurtel’in Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalmaya ihtiyacı var. Fransız oyuncumuz 10 asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 800. asistine ulaşacak.

Derrick Brown Euroleague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan çift haneli skorlar üreterek ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz ayrıca Euroleague’deki son 10 maçının dokuzunu çift haneli verimlilik puanları toplayarak tamamladı.

Başarılı oyuncumuz Tyler Honeycutt, Real Madrid karşılaşmasında aldığı iki ribaunt ile toplam ribaunt sayısını 213’e çıkararak 30. hafta sonunda maç başına 7,10 ribaunt ortalaması ile en çok ribaunt alan oyuncular sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Hücum ribaundu kategorisinde ise Bryant Dunston maç başına 2,80 hücum ribaundu ile ikinci durumda bulunuyor. Dunston, Euroleague’de forma giydiği son sekiz maçın yedisinde sahadan en az beş ribaunt alarak ayrıldı. Bryant Dunston yedi ribaunt daha aldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 600. ribaunduna ulaşacak.

Bryant Dunston normal sezonda 30 hafta sonunda aldığı 84 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde normal sezonda en çok hücum ribaundu alan oyuncu oldu. Bu ünvan, daha önce 2014-15 sezonunda 83 ribaunt alan Kızılyıldızlı Boban Marjanovic’e aitti.

Dunston ayrıca blok kategorisinde maç başına 1,10 blok ortalaması ile bu sıralamada beşinci durumda yer alıyor.

Kaptanımız Doğuş Balbay Olympiacos karşısında forma giydiği takdirde Euroleague kariyerindeki 100. maçında forma giymiş olacak.

Berk Demir ve Samet Geyik, Olympiacos karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Turkish Airlines Euroleague’de 30. haftanın ardından Anadolu Efes toplamda 1068 ve maç başına 35,60 ribaunt ile en çok ribaunt alan dördüncü takım konumunda bulunuyor. Hücum ribaundu kategorisinde ise 381 hücum ribaundu bulunan takımımız maç başına 12,70 ortalama ile bu sıralamada zirvede yer alıyor.

Asist kategorisinde toplam 555 asisti bulunan takımımız maç başına 18,50 asist ile beşinci ve 93,83 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar içinde en değerli üçüncü takım konumunda bulunuyor. Rakip potalara maç başına 84,03 sayı bırakan Anadolu Efes bu sıralamada da üçüncü, maç başına 7,07 top çalma ile üçüncü ve 3,30 blok ortalaması ile yine üçüncü durumda yer alıyor.