Anadolu Efes Spor Kulübü

Yılın Son Maçında Konuğumuz Darüşşafaka Basketbol...

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçında Darüşşafaka Basketbol’u konuk ediyor. 31 Aralık 2017, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 17:00’de başlayacak ve NTV Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Anadolu Efes, Banvit’e Sinan Erdem Spor Salonu’nda 99-77 mağlup olmuş, Darüşşafaka Basketbol ise Trabzonspor’u evinde 88-73 yenmişti. Ligde 12. haftanın ardından Anadolu Efes yedi galibiyet ve beş mağlubiyet ile dokuzuncu, Darüşşafaka Basketbol ise yedi galibiyet ve beş mağlubiyet ile beşinci sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, Darüşşafaka Basketbol maçı ile birlikte Türkiye’deki 1452. resmi maçına çıkacak. Takımımız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar 1325, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 21, Türkiye Kupası’nda 102, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1326. maçına çıkacak olan Anadolu Efes birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1325 karşılaşmada 1021 galibiyet, 301 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,06)

Anadolu Efes ile Darüşşafaka Basketbol arasında bugüne kadar oynanan 57 karşılaşmada takımımız 51 galibiyet ve altı mağlubiyet aldı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde iki takım arasında oynanan 49 maçın 43’ü Anadolu Efes, altısı Darüşşafaka Basketbol lehine sona ererken, Türkiye Kupası’nda iki ekibin birbirleri ile oynadığı sekiz maçta da gülen taraf Anadolu Efes oldu.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
  • Darüşşafaka Basketbol
F4 Tickets