Anadolu Efes Spor Kulübü

Anadolu Efes Kızları, Ülkemizi Euroleague Dance Challenge'da Temsil Edecek...

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Turkish Airlines EuroLeague’deki karşılaşmalarında sergiledikleri performanslarla ülkemizdeki basketbol sevgisinin yükselmesine katkıda bulunan Anadolu Efes Kızları, ülkemizi 2018 EuroLeague Dance Challenge’da temsil edecek tek Türk dans grubu olacak.

Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup’ta mücadele eden 9 takımın katılacağı yarışmanın kazananı, basketbolseverlerin yarışma internet sitesi ve sosyal medyada kullanacakları oylar ile belirlenecek. Şampiyon takım, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilecek Turkish Airlines EuroLeague Final Four 2018’in resmi dans grubu olacak. Anadolu Efes Kızları’na oy vermek isteyen basketbolseverler, yarışmanın internet sitesi http://efesdance.euroleague.net/‘i ziyaret edebilir ya da Twitter ve Instagram üzerinden “#EFESDance Anadolu Efes” etiketi ile paylaşım yapabilirler.

2002 yılından bu yana Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Turkish Airlines EuroLeague maçlarına ve kulüp etkinliklerine renk katan Anadolu Efes Kızları, 2018 EuroLeague Dance Challenge’ın ilk turunda ALBA Berlin ve Lietkabelis Panevezys ile aynı grupta yer alacak.

3 takımlı 3 grupta yer alan takımlardan grup birincileri ve en iyi ikinci, yarı finallere katılmaya hak kazanacak. Yarı finalde rakiplerinden daha çok taraftar oyu alan takımlar finale çıkarken, finalde en çok oyu alacak olan takım ise 2018 EuroLeague Dance Challlenge’ın şampiyonu olacak. Bu önemli organizasyonun ilk tur gruplarında ise şu takımlar yer alacak:

  • A Grubu           Unics Kazan, Herbalife Gran Canaria, Zalgiris Kaunas
  • B Grubu           CSKA Moskova, Maccabi FOX Tel Aviv, Kızılyıldız MTS
  • C Grubu           Anadolu Efes, ALBA Berlin, Lietkabelis Panevezys

Sosyal medyadaki her paylaşım bir oy sayılacak

EuroLeague Dance Challenge’ı bir Türk dans grubunun kazanması için oy vermek isteyen tüm basketbolseverler, sosyal medyada saniyeler içerisinde yapacakları bir paylaşım ve yorum ile Anadolu Efes Kızları’na destek olabilecek.

Twitter ve Instagram hesaplarından yapacakları paylaşım ve yorumlarda “#EFESDance Anadolu Efes” etiketini kullanacak olan basketbolseverler, Anadolu Efes Kızları’nın şansını artırmış olacak.

Ayrıca oylama süreci, organizasyonun resmi internet sitesi http://efesdance.euroleague.net/ üzerinden de gerçekleştirilebilecek.

EuroLeague Dance Challenge’ın oy verme tarihleri ise şu şekilde olacak:

  • I. Tur:               5-12 Şubat 2018
  • Yarı Finaller:   19-26 Şubat 2018
  • Final:               5-12 Mart 2018

Anadolu Efes Kızları, EuroLeague Dance Challenge oylama sürecinde tüm Türk basketbolseverlerin desteğini bekliyor. 

Etiketler:
  • Anadolu Efes Kızları
  • Euroleague Dance Challenge
F4 Tickets