Ataman: ''Çift Maç Haftasına İtalya’da Galibiyet ile Başlamak için En Üst Düzeyde Mücadele Edeceğiz...''

Turkish Airlines Euroleague dokuzuncu hafta maçında 22 Kasım 2022, Salı günü İtalya’nın EA7 Emporio Armani Milan takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

"EA7 Emporio Armani Milan sezona bizim gibi önemli sakatlık sorunları ile başladı ancak Avrupa’nın en iyi hocası tarafından yönetilen çok tecrübeli bir kadroları var. Zorlu bir deplasman maçı bizi bekliyor. Sert savunma yapıp, hücumda az top kaybı ile akıllı paylaşımcı bir hücumla oynamamız ve mutlaka takım halinde savunma ribauntlarına girmeliyiz. Takımımı çok motive ve konsantre görüyorum. Çift maç haftasına İtalya’da galibiyet ile başlamak için en üst düzeyde mücadele edeceğiz."

Başarılı oyuncumuz Vasilije Micic ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Zorlu bir mücadele olacak. EA7 Emporio Armani Milan iyi tanıdığımız ve güçlü rakiplerimizden bir tanesi. Bazı yeni oyuncuları var ve sakatlıklardan dolayı bazı önemli eksiklikleri var, bu yüzden ritimlerini yakalamaya çalışıyorlar. Bu maç bizim için iyi bir oyunla iyi bir sonuç almak için bir fırsat...”