Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Ataman: ''Kazanarak Zirve Yolundaki Çıkışımızı Sürdürmek İstiyoruz...''

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta maçında 4 Mart 2021, Perşembe günü Rusya’nın CSKA Moskova takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“CSKA Moskova, Mike James ve Will Clyburn’ün dönmesi ile birlikte yeniden çok güçlü bir takım haline geldi. Tornike Shengelia, Johannes Voigtmann ve Joel Bolomboy ile etkili bir uzun rotasyonları var. Daniel Hackett, Darrun Hilliard ve yeni transfer Iffe Lundberg ile rahat skor bulabiliyorlar. Savunmamızı sert tutup hücumda top paylaşımını iyi yapmamız gerekiyor. Kazanarak zirve yolundaki çıkışımızı sürdürmek istiyoruz.”
 


Oyuncumuz Shane Larkin ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: "CSKA Moskova çok iyi bir takım ve şu an Euroleague'de ilk iki sıra içinde yer alıyor. Zor bir maç olacağını biliyoruz, bu yüzden çok iyi konsantre olmalıyız. İki takımın da final four ve şampiyonluk arzusu var, bu yüzden her iki ekibin de çok fazla enerji ve motivasyonla oynayacağından eminim. Biz, önce savunmaya odaklanmalıyız ve çok iyi hücum yapan bir takım oldukları için onları durdurmalıyız. Bunu yaparsak son zamanlarda bizim için iyi sonuç veren galibiyet serimizde bize yardımcı olan hızlı oyunumuzu oynayabiliriz. Her iki takım için de zorlu ve fiziksel bir oyun olmasını bekliyoruz ve bunun iyi bir maç ve final four’da muhtemel bir eşleşme provası olacağından eminim."