Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Ataman: 'Taraftarımızın Desteğinin Takımımıza Büyük Bir Güç ve Motivasyon Vermesini Bekliyoruz...''

Turkish Airlines Euroleague beşinci hafta maçında 21 Ekim 2021, Perşembe günü Rusya’nın Unics Kazan takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Euroleague’e çok sert bir fikstür ile başladığımız için istediğimiz başlangıcı yapamadık. Unics Kazan da geçen hafta İstanbul’da ağır bir mağlubiyet aldı. Biz bu maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyoruz. Rakibimizin de bu kez çok daha dirençli olmasını bekliyoruz. Startta kaldık ama geriden yarışa katılsak da herkesi geçip yine ipi göğüsleyecek gücümüz var. Krunoslav Simon ve James Anderson’un yokluğunda yeni oyuncumuz Elijah Bryant’ın sistemin işlemesine ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Taraftarımızın desteğinin morali düşen takımımıza büyük bir güç ve motivasyon vermesini bekliyoruz...”
 


Başarılı oyuncumuz Chris Singleton ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Euroleague'de oynayacağımız Unics Kazan maçı hem bizim için hem de taraftarlarımız için çok önemli bir maç olacak. İşleri tersine çevirmek istiyoruz ve evimiz bunu başlatmamız gereken yer. Unics Kazan iyi bir takım, hücumda ve savunmada bize zorluk çıkaracaklardır. Maçtan galip ayrılmak için en iyi oyunumuzu sergileyeceğiz.”