Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: ''Tüm Eksiklerimize Rağmen Kazanmak İçin Üst Düzeyde Mücadele Edeceğiz...''

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta maçında 21 Şubat 2019, Cuma günü Almanya’nın Bayern Münih takımına konuk olacak olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Euroleague’de play off’lara yükselmeyi garantilemiş olsak da, liderliğimizi normal sezonun sonuna taşımamız için kazanmak istediğimiz bir maç. Bu karşılaşmada sakat oyuncularımız ve milli takımda bulunan Doğuş Balbay ve Tolga Geçim’i kullanamayacak olmamız bizi alışılmışın dışında bir oyun planına itebilir. Bayern Münih takımı kendi sahasında sert basketbol oynayan bir takım. Oyun disiplinini mutlaka koruyup, savunma direncimizi yüksek tutmalıyız. Tüm eksiklerimize rağmen yine kazanmak için kadrodaki oyuncularımın üst düzeyde mücadele edeceğine eminim.”

Başarılı oyuncumuz Alec Peters ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Tüm takımlar için uzun bir ara oldu. Bu maçta enerjiyle sert oynamak ve isabetli şut atmak çok önemli olacak. Euroleague'de her maç zor. Basketbol için güzel bir ortam olacak. Euroleague’de yine maç yapacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Rakibimizde tüm oyuncuların çok iyi oynadığı maçlar olabilir. Bu yüzden dikkatli olmalıyız ve güçlerinin farkında olmalıyız.”


 

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Ergin Ataman
  • Bayern Münih
  • Alec Peters