Beren Saat’ten pembe atış...

Her yıl “Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olarak kutlanan ekim ayı boyunca birçok etkinliği hayata geçiren Anadolu Sağlık Merkezi bu yıl da “Pembe Top Sahada” projesiyle bir ilki gerçekleştirdi.

Meme kanserine karşı farkındalığı artırmak amacıyla önemli projelere imza atan Anadolu Sağlık Merkezi bu kez basketbol sahasına “Pembe Top” indirdi. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün işbirliği sonucunda Anadolu Efes’in Unics Kazan ile oynadığı sezonun ilk Euroleague maçı, ünlü oyuncu Beren Saat’in pembe topla gerçekleştirdiği hava atışıyla başladı.

Pembe Top Sahada etkinliğine imza atan Anadolu Sağlık Merkezi’nin CEO’su Türkan Özilhan Tacir de maça pembe tişörtle katıldı. Dünyada yılda 1 milyon 400 bin kadına meme kanseri tanısı konduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi CEO’su Türkan Özilhan Tacir, Türkiye’de tanı konan kadınların sayısının ise 10 bini bulduğunu söyledi. Türkan Özilhan Tacir, meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığını vurgulayarak özellikle 40 yaş üstü kadınları yıllık meme kontrollerini yaptırmaları konusunda da uyardı.

Anadolu Sağlık Merkezi işbirliğiyle meme kanserine dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Pembe Top Sahada projesinin önemine değinen Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Engin Özerhun, böylesine önemli bir projenin parçası olmaktan duydukları gururu dile getirdi. Anadolu Efes Spor Kulübü’nün her zaman sosyal sorumluluk projelerini desteklediğini ifade eden Engin Özerhun, oyunculardan teknik kadroya kadar tüm kulübün bu projeye gönülden inandığını söyledi ve tüm basketbolseverleri çağın en büyük ve yaygın hastalıklarından biri olan meme kanseriyle mücadeleye davet etti.

Etiketler:
  • Beren Saat