Kupa Şampiyonu Efes Laboral Kutxa’yı konuk ediyor...

Anadolu Efes Euroleague 2014-15 sezonu Top 16 F Grubu sekizinci hafta karşılaşmasında 27 Şubat 2015, Cuma günü İspanya’nın Laboral Kutxa takımını konuk ediyor. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 21.00’de başlayacak ve Lig TV 3 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Avrupa Arenası’ndaki 522. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa Kupaları’nda oynadığı 521 karşılaşmada 298 galibiyet ve 223 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 57,2) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı ULEB Avrupa Ligi’nde ise 274. maçına çıkacak olan Anadolu Efes bu kupada bugüne kadar oynadığı 273 karşılaşmada 141 galibiyet ve 132 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 51,6) elde etti.

Anadolu Efes ile Laboral Kutxa bugüne kadar Avrupa Kupaları’nda 11 kez karşılaşırken, altı karşılaşma Anadolu Efes, beş karşılaşma Laboral Kutxa galibiyeti ile sona erdi. Top 16’nın ilk haftasında iki ekip arasında İspanya’da oynanan karşılaşmayı Anadolu Efes 72-67 kazanmıştı.

Euroleague’de Top 16 F Grubu yedinci haftasında Anadolu Efes Fenerbahçe’ye 77-71 mağlup olmuş, Laboral Kutxa ise bir diğer İspanyol takımı Unicaja Malaga’yı 79-74 yenmişti. Anadolu Efes yedi haftanın ardından dört galibiyet ve üç mağlubiyet ile dördüncü, Laboral Kutxa ise üç galibiyet ve dört mağlubiyet ile beşinci sırada bulunuyor.

Efes’te Genel Direktör Engin Özerhun karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Kupası’nı müzemize götürmeyi başardık. Bu, sezon başından beri çalışmamızın karşılığını almaya başladığımızın bir göstergesi. Ama tabi ki hedefimizde sadece Türkiye Kupası değil, Euroleague’de ve Türkiye Ligi’nde de zirveye mücadele etmek var. Laboral Kutxa’yı Top 16’nın ilk haftasında deplasmanda mağlup etmiştik. Şimdi ise evimizde oynayacağız. Bu maçta alacağımız bir galibiyet, sadece bir galibiyetten ziyade play-off yolunda önemli bir avantaj olacak. Grubumuzda ilk dört takım ile ikinci dört takım arasındaki mesafe biraz daha artacak. Hedefimiz öncelikle bir üst turu garantilemek, sonrasında ise grubumuzu bitirebileceğimiz en üst noktada tamamlamak. Cuma günü Türkiye Kupası şampiyonu Anadolu Efes’i desteklemek için tüm taraftarlarımızı Abdi İpekçi’ye bekliyoruz...”

Etiketler:
  • euroleague
  • Laboral Kutxa