Özerhun: ''Son ana kadar mücadele etmemizin karşılığını aldık...''

Euroleague Top 16 F Grubu altıncı hafta maçında İtalya’nın EA Milano takımını deplasmanda 73-71 mağlup ederek kritik virajdan önemli bir galibiyet çıkaran Anadolu Efes’te Genel Menajer Engin Özerhun Milano ekibini deplasmanda yendikleri için mutlu olduklarını ve bu galibiyetin play-off hesapları için büyük anlam ifade ettiğini belirtti.

EA Milano’nun İtalya’nın güçlü ekiplerinden biri olduğunu ifade eden Özerhun, “Rakibimizi deplasmanda mağlup ederek hem kendimizden uzaklaştırdık hem de ilk dört sıradaki yerimizi koruduk.” dedi.

Özerhun sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu maç iki takım için de büyük önem taşıyordu. Top 16’da ilk yarının son iki haftasına girilirken, EA Milano’nun üst sıralara tırmanmak için bu maça asılacağını biliyorduk. Biz de play-off hedefimiz doğrultusunda Milano’ya mutlak galibiyet amacıyla gittik. Maç görüldüğü gibi son saniyeye kadar büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takım da kazanmak için çok efor sarf etti. Milano ekibi İtalya’nın en güçlü ekiplerinden biri. Onları deplasmanda mağlup etmek için maçı son ana kadar bırakmamamız gerektiğinin bilincindeydik. Takım olarak bu anlamda önemli bir mücadele ortaya koyduk. Bu mücadelenin karşılığını maçın sonunda aldık. Bu galibiyetin önemi Top 16’nın son haftalarında play-off hesapları yapılırken daha belirginleşecek. Bu yüzden de çok değerli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum...”

Maçın ikinci yarısında 18 sayı kaydederek galibiyette önemli rol oynayan Stratos Perperoglu’nun Milano zaferinde önemli katkı verdiğine değinen Engin Özerhun, “Perperoglou tüm oyuncularımız gibi çok güvendiğimiz, maçın sıkıştığı anlarda taşın altına elini sokabilen bir oyuncu. İlk yarıda sayı atamamış olmasına karşın, maçın ikinci yarısında 18 sayı kaydederek galibiyete büyük katkı verdi. Ama dün tüm oyuncularımız hem savunmada hem hücumda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiler.”

Top 16 Turu’nda gelecek hafta ilk yarının son maçlarının oynanacağının altını çizen Engin Özerhun sözlerine şöyle tamamladı: “Önümüzdeki hafta maçları ile birlikte Top 16’nın ilk yarısı bitmiş olacak. Yedinci haftada Fenerbahçe’yi konuk edeceğiz. Grubumuzda ilk dört ve son dört takım arasında hafif bir kopma göze çarpıyor. Bizim ardımızdan beşinci sırada yer alan Laboral Kutxa ile aramızda iki galibiyet fark var. İlk hedefimiz bu farkı koruyarak ve mümkünse arttırarak onların bize yaklaşmalarını engellemek, ikinci hedefimiz ise içinde bulunduğumuz ilk dört takım arasında en üst sıraya yükselebilmek. Bunun için Olympiacos ve EA Milano galibiyet serimizi Fenerbahçe karşısında da sürdürmek arzusundayız...”

Etiketler:
  • euroleague
  • Engin Özerhun
  • EA Milano