Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

  

Euroleague’de birinci tur altıncı hafta  maçlarının tamamlanmasının ardından, A Grubu’nda Anadolu Efes 422 sayı ile grubunun en az sayı yiyen takımı oldu. Lacivert beyazlılar potasında maç başına gördüğü 70,3 sayı ile 24 takım arasında en az sayı yiyen ikinci takım durumunda bulunuyor.

Anadolu Efes maç başına 3,5 blok ortalaması ile 24 takım arasında en çok blok yapan takımlar sıralamasında beşinci sırada bulunuyor.

Lacivert beyazlılar maç başına % 45,3 iki sayılık atış denemesi ile de bu kategoride ilk sırada yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta Unics Kazan karşısında üç asist yapan başarılı oyuncumuz Dontaye Draper maç başına 4,83 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer yer alıyor.

İlk altı haftanın ardından en çok blok yapan oyuncu sıralamasında ise Stephane Lasme maç başına 1,67 blok ortalaması ile ikinci sırada bulunuyor. Unics Kazan karşısında iki blok yapan Lasme, Euroleague kariyerindeki 147. bloğuna ulaşarak Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini korudu. Başarılı oyuncumuz Euroleague’de son dört maçında sahadan en az iki blok yaparak ayrıldı.

Dusan Ivkovic bu sezon dokuz farklı oyuncuyu ilk beşte sahaya sürerken, sadece Stratos Perperoglou altı karşılaşmada da sahaya ilk beşte çıktı.

Etiketler:
  • euroleague
  • Anadolu Efes
  • Stratos Perperoglou
  • Stephane Lasme
  • Dontaye Draper
  • Dusan Ivkovic