Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 265 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 179 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada ise 194 blok ile Ioannis Bourousis var.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 444 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor. Listede yedinci sırada ise 464 hücum ribaundu ile Nikola Milutinov yer alıyor.

Anadolu Efes’te altıncı sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 154 karşılaşmada kaydettiği 1471 sayı ile Anadolu Efes forması altında Turkish Airlines Euroleague’de en çok sayı atan oyuncu konumunda bulunuyor.

Dunston, ayrıca forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 14 karşılaşmanın 13’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Shane Larkin, forma giydiği son 11 maçın 10’unda sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 11 maçın 10’unda en az bir üç sayılık isabet buldu.

Rodrigue Beaubois, görev yaptığı son dokuz karşılaşmanın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Krunoslav Simon’un Euroleague kariyerindeki 2000. sayısına ulaşması için 21, Bryant Dunston’ın da 24 sayı daha bulması gerekiyor. Adrien Moerman’ın ise Euroleague’deki 1500. sayısına ulaşması için 50 sayıya daha ihtiyacı var.

Simon, ayrıca sekiz üç sayılık isabet daha bulduğu takdirde Euroleague kariyerindeki 300. üç sayılık isabetine ulaşacak.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 700. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. asistine ulaşması için 17 asiste ihtiyacı var.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

Adrien Moerman bir hücum ribaundu daha aldığı takdirde Euroleague’deki 200. hücum ribaunduna ulaşacak.

Vasilije Micic, maç başına 16,08 sayı ortalaması ile 26. hafta sonunda tüm oyuncular arasında altıncı sırada bulunuyor. Shane Larkin de bu sıralamada 14,89 ortalama ile sekizinci sırada yer alıyor.

Shane Larkin, maç başına 17,26 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında dokuzuncu, Vasilije Micic 15,75 ortalama ile 13. sırada bulunuyor.

Larkin, ayrıca maç başına 1,74 top çalma ortalaması ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına 1,15 blok ile bu sezon en çok blok yapan oyuncular kategorisinde altıncı sırada bulunuyor.

Sertaç Şanlı, % 68,99 iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride Euroleague’de tüm zamanlar içinde en yüksek dördüncü iki sayılık atış yüzdesine sahip.

Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:28 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında dördüncü durumda yer alıyor. Vasilije Micic, ayrıca maç başına 4,96 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci durumda bulunuyor. Shane Larkin ise 4,42 asist ortalaması ile 12. sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, maç başına 93,56 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar arasında üçüncü sırada bulunuyor. Ekibimiz maç başına 80,84 sayı ortalaması ile bu kategoride beşinci sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, maç başına 2,84 blok ortalaması ile 26. haftanın ardından Euroleague'de en çok blok yapan takımlar kategorisinde yedinci sırada bulunuyor.

Takımımız ayrıca 26. hafta itibarıyla maç başına 7,24 top çalma ortalaması ile bu kategoride ise üçüncü sırada yer alıyor.