Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 25 karşılaşmada sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 25 maçın 24’ünde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 28 karşılaşmayı en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde çift haneli skorlar üretti. Larkin, yer aldığı son dokuz karşılaşmanın sekizini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Larkin ayrıca forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son 18 karşılaşmanın 17’sini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 11 karşılaşmanın 10’unda sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son dokuz karşılaşmanın sekizini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Vasilije Micic maç başına 22,5 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında ikinci, Will Clyburn de 22,4 ortalama ile üçüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 20,7 sayı ortalaması ile bu kategoride birinci, Micic ise 18,2 ortalama ile dördüncü durumda bulunuyor.

Clyburn maç başına aldığı 6,5 ribaunt ile bu kategoride dördüncü sırada bulunuyor.

Maç başına 6,6 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile oynayan Clyburn bu sıralamada altıncı, 2,5 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic ise sekizinci durumda bulunuyorlar.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 316 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 206 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1294 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1249 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 530 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 417 hücum ribaundu ile 13. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1004 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.