Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 30 karşılaşmada sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 30 maçın 29’unda sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 33 karşılaşmanın 32’sini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son 22 karşılaşmanın 21’ini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 11 karşılaşmanın 10’unda sahadan en az 15 sayı kaydederek ayrılırken, yine forma giydiği son 11 maçın 10’unda mücadeleyi 16 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son 14 karşılaşmanın 13’ünü sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Beaubois ayrıca görev yağtığı son altı karşılaşmanın beşinde mücadeleyi en az bir blok yaparak tamamladı.

Vasilije Micic maç başına 21,0 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Will Clyburn de 20,2 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 19,4 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci, Micic ise 17,6 ortalama ile beşinci durumda bulunuyor.

Clyburn maç başına aldığı 6,2 ribaunt ile bu kategoride beşinci sırada bulunuyor.

Maç başına 2,8 üç sayılık isabeti ile oynayan Clyburn bu sıralamada ikinci, 2,4 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic ise dokuzuncu durumda bulunuyorlar.

Maç başına 6,6 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Beaubois, maç başına yaptığı 1,1 blok ile bu kategoride altıncı sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına % 75,0 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride üçüncü sırada yer alırken, %71,2 ortalamaya sahip olan Ante Zizic de dokuzuncu durumda bulunuyor.

Maç başına % 54,7’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada üçüncü sırada bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 318 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 208 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1312 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1265 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 537 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 422 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1036 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 63,9 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Zizic’in Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşması için 36 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.

Will Clyburn’ün, Euroleague kariyerindeki 1000. ribaunduna ulaşması için 37 ribaunda ihtiyacı var. Clyburn ayrıca 73 sayı daha kaydettiği takdirde, Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşacak.

Rodrigue Beaubois, 12 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak. Beaubois, ayrıca 10 blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak.

Shane Larkin, 12 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak.