Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 25 karşılaşmanın 24’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son yedi maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Darius Thompson, Euroleague’de oynadığı son sekiz maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Rodrigue Beaubois ise oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 216 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1318 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 443 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 437 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 11., Rodrigue Beaubois de 425 üç sayılık isabet ile 14. sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 65,1 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’in tüm sezonlarında bu kategoride 13. durumda bulunuyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için iki top çalma daha yapması gerekiyor.

Shane Larkin dokuzuncu haftanın ardından maç başına 14,4 sayı ortalaması ile bu kategoride 10. sırada yer alıyor. Larkin, 16,3 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde 13. sırada bulunuyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,7 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında beşinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn, dokuzuncu hafta sonrasında maç başına 4,3 savunma ribaundu ile bu kategoride altıncı, 5,8 toplam ribaunt ortalaması ile 10. sırada yer alıyor.

Bir diğer oyuncumuz Derek Willis ise maç başına 3,9 savunma ribaundu ile 13. sırada bulunuyor.