Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Velimir Perasovic: ''Zorlu bir mücadele olacak...''

Turkish Airlines Euroleague Birinci Tur ilk haftasında 14 Ekim Cuma günü İspanya’nın Baskonia Vitoria Gasteiz takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Velimir Perasovic karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Baskonia iyi bir takım kurdu ve çok iyi basketbol oynayan bir ekip. Hızlı ve cesaretli oyun stilleri ile çok agresif oynuyorlar. Hızlı hücumlarda çok tehlikeliler ve hücumda oyunun gidişatını değiştirebilecek oyuncuları var. Evlerinde seyircileri de onları yalnız bırakmıyor, zorlu bir mücadele olacak...”

Anadolu Efes takım kaptanı Doğuş Balbay ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Turkish Airlines Euroleague’in yeni formatıyla beraber ilk maçımızı Vitoria deplasmanında Baskonia’a karşı oynayacağız. Bu yeni formatta her takımın birbirleri ile oynayacağı ve rekabetin üst seviyede olacağı maçlar izlettireceğiz. Hedefimiz tüm sezon boyunca iyi mücadele ile ligi en üst sırada tamamlayıp, play-off’lara avantajlı bir şekilde girmek. Başlangıcı da Vitoria deplasmanında yapmak istiyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Spor Toto Basketbol Ligi’nde oynadığımız karşılaşmada çok iyi bir performans sergiledik. Bunu tüm sezona ve Turkish Airlines Euroleague maçlarına yaymamız gerekiyor. Yükselen grafiğimizi Baskonia maçında da gösterip, Turkish Airlines Euroleague’e iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

Etiketler:
  • Doğuş Balbay
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Velimir Perasovic
  • Baskonia Vitoria Gasteiz