Anadolu Efes Fan Club'a Register · Member Login
· Membership Activation
Shane Larkin Üst Üste Üçüncü, Toplamda Dördüncü Kez Haftanın En Değerli Oyuncusu...

Turkish Airlines Euroleague’in 20. haftasında Fransa’nın LDLC Asvel Villeurbanne takımını 101-74 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 45 verimlilik puanı toplayan başarılı oyuncumuz Shane Larkin haftanın en değerli oyuncusu (MVP) seçildi. Larkin, böylece bu sezon üst üste üçüncü, toplamda dördüncü kez MVP seçilme başarısını gösterdi. Shane Larkin Turkish Airlines Euroleague tarihinde üst üste üç kez MVP seçilme başarısı gösteren ilk oyuncu oldu.

Shane Larkin, Fransız ekibi karşısında 28:22 dakika süre alarak 29 sayı, 6 ribaunt, 7 asist ve 1 top çalma ile 45 verimlilik puanı topladı. Larkin, ayrıca kaydettiği 29 sayı ile haftanın en skorer ikinci oyuncusu oldu.

20 hafta sonunda maç başına 25,53 verimlilik puanı toplayan Larkin bu kategoride ilk sıradaki yerini korurken, rakip potalara maç başına 21,11 sayı bırakarak bu sıralamada da üçüncü durumda yer alıyor.

Bilindiği gibi Shane Larkin, Turkish Airlines Euroleague’in 11. haftasında Almanya’nın Bayern Münih takımını 104-75 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 53 verimlilik puanı ile, 18. haftada İspanya’nın Barcelona takımını 86-82 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 35 verimlilik puanı ile ve 19. haftada İtalya’nın AX Armani Exchange Milan takımını 88-68 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 30 verimlilik puanı ile haftanın en değerli oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Bir diğer oyuncumuz Vasilije Micic ise Euroleague’in ikinci haftasında Alba Berlin'i uzatmada 106-105 mağlup ettiğimiz karşılaşmada 32 verimlilik puanı ile, beşinci haftada Sırbistan’ın Kızılyıldız mts takımını 85-70 mağlup ettiğimiz karşılaşmada ise 29 verimlilik puanı ile haftanın en değerli oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Tags:
  • Shane Larkin